• رنگ و پوشش های خاص

  پوشش های خاص نانو فام به صورت تخصصی برای کاربردهای خاص تولید شده است. تاکنون محصولات زیر توسط این شرکت ابداع و به بازار عرضه شده است:

  1. مبدل زنگ آهن

  2. گالوانیزه سرد

  3. پوششهای خود تمیزشونده

  4. پوشش تصفیه کننده هوا

  5. پوشش ضدحریق

  6. عایق حرارتی و صوتی

  7. لاک آبگریز کننده

   

  در ادامه برخی توضیحی مختصر از مهم ترین پوشش های خاص تولید شده در شرکت نانو تک فام گیتی تشریح میگردد. برای دریافت اطلاعات کامل از هر محصول روی نام آن کلیک کنید تا به صفحه اختصاصی آن محصول هدایت شوید.

   

  • مبدل زنگ آهن لارما پوشش

  تعریف:

  خوردگی در اجسام و مواد بکار رفته در صنایع گوناگون همچون صنایع هوایی، صنایع کشتی سازی، صنایع نفت، گاز و پتروشيمی بسيار حائز اهميت بوده و اگر به موقع مورد توجه قرار نگيرد، ميتوانند باعث ایجاد خسارات و خطرات جبران ناپذیری از نظر اقتصادی، ميزان مصرف انرژی و همچنين زیست محيطی شوند . ازطرفی در برخی صنایع، قطعات حساسی وجود دارند که امکان زنگبری با روش های معمول اسيد شویی و سندبلاست در مورد آنها ميسر نيست . مبدل زنگ با زنگ تشکيل شده بر روی سطوح، کمپلکس پایداری توليد ميکند که به سطح فلز چسبيده و پوششی محافظ در برابر رطوبت و خوردگی مجدد به وجود می آورد . استفاده از این محصول باعث مقاومت چند برابری فلز در برابر خوردگی شده و می توان گفت اعمال مبدل زنگ، اولين قدم در حفاظت طولانی مدت از سطوح فلزی با بازدهی بالا و هزینه مطلوب می باشد . در صورت اعمال رنگ و یا اپوکسی بر روی سطوح لایه نشانی شده با مبدل زنگ ، سطوحی کاملا مقاوم در برابر شرایط جوی، نور خورشيد، باران و حتی اسپری نمک، بدون پوسته پوسته شدن و ترک خوردگی خواهيد داشت. از طرفی در صورت استفاده از مبدل زنگ نانویی لارما پوشش هزینه هاو زمان اجرا تا حد مطلوبی کاهش می یابد، زیرا دیگر نيازی به سند بلاست و زير سازي نيست.

   

  نحوه ی اجرا

  ماده را با ١٠ درصد حجمي آب بخوبي مخلوط كنيد، به صورت دو لایه ٥٠ تا ٧٠ ميکرونی روی سطح زنگ زده  اجرا کرده به ان زمان خشک شدن ميدهيم(۲۰ تا ۴۰ دقیقه). پيشنهاد ميشود لايه اول  جهت نفوذ به داخل لايه هاي زنگ رقيقتر باشد  و سپس لايه دوم  اجرا شود. زمان خشك شدن نهايي لايه هاي زيرين حداكثر ٢٤ ساعت ميباشد.

   

  آماده سازي سطح:

  براي استفاده از لارما پوشش نياز به هيچگونه آماده سازي سطح و زيرسازي نيست. فقط كافيست تاولها و بليستر توسط فرچه سيمي يا كاردك از سطح زدوده شوند.

   

  مزایا

  • تبدیل زنگ روی سطح به کمپلکس پایدار با چسبندگی بالا
  • ایجاد پوشش محافظ در برابر رطوبت و خوردگی مجدد
  • قابليت رنگ پذیری برای اعمال پوشش نهایی
  • قيمت مناسب و وزن سبک
  • سهولت و سرعت بالای اجرا
  • قابليت روندگی و نفوذ در خلل و فرج بافت زنگ زده فلزات
  • دوام بسيار زیاد و عمر طولانی

   

  معايب

  • اين نوع پوشش براي سطوح فلزي بدون زنگ آهن توصيه نميشود.
  • اين نوع پوشش براي سطوح زير آب توصيه نميشود( چون در زير آب علاوه بر عوامل خورنده، بحث خزه و باكتري ها و … هم مطرح است.)
  • مقاومت حرارتي اين پوشش حداكثر٢٠٠ درجه ميباشد.
  • اين پوشش براي سطوح داخلي لوله ها و تانكرهاي آب آشاميدني توصيه نميشود.

   

  انبارداري:

  بدليل ساختار شيميايي و فرمولاسيون و حضور آب در ساختار محصول، در شرايط استاندارد انبارداري(٢٣ درجه، دور از نور مستقيم خورشيد) نگهداري شود. حتما از بسته بودن درست ظروف اطمينان حاصل شود

  مدت زمان انبارداري: حداقل ١٢ ماه پس از توليد.

  بسته بندي: سطلهاي ١٠ و ٢٠ و ٢٠٠ كيلوگرمي پلاستيكي و pp.

   

  توضیحات تکمیلی:

  این مبدل پوششی است که بروی سطوح زنگ اعمال شده و با ایجاد یک پوشش جدید، ضمن استفاده از زنگ آهن بعنوان عضوی از ساختار جدید، مانع از پیشرفت زنگ زدن  میشود. در حال حاضر از محلولهای ضد زنگی استفاده میشود که توانایی قدرتمندی در برابر عوامل خوردنده نداشته و حتما باید بعد از ضد زنگ یک لایه پوشش نهایی نیز روی آن اجرا شود. مبدل زنگ آهن لارماپوشش پوششی است که نیاز به زیرسازی و سنباده کاری سطوح زنگ زده ندارد و فقط کافیست با قلمو یا پاشش، روی سطوح زنگ زده اجرا شود.كمتر از يك ساعت پس از اجرای این پوشش روی سطح، ضمن پوشش دهی زنگ آهن ، مانع پیشرفت خوردگی شده و سطح ضد خوردگی قدرتمندی ایجاد مینماید.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر، روی هر یک از موارد زیر کلیک کنید:

   

  • گالوانیزه سرد (زینکا)

  شرح کالا:

  نسل جدیدی از گالوانیزه به نام گالوانیزه سرد ابداع شده که پوششی تک جزئی و تک لایه است که نیاز به گالوانیزه گرم در کارخانه را از بین برده است. اعمال این پوشش روی هر فلزی میتواند همانند گالوانیزه عمر طولانی به آن بدهد. همچنین امکان اعمال این پوشش روی سطوح گالوانیزه خورده شده و احیای مجدد فلز مهیا شده است.

   

  موارد مصرف:

  در کل روی هر سطح فلزی که بخواهیم از آن در برابر خوردگی محافظت کنیم، می توان گالوانیزه سرد را اجرا کرد. از مهم ترین کاربردهای این پوشش عبارتند از:

  دکل ها و پست های انتقال برق زیرآیند فولادی تجهیزات صنعتی تاسیسات و سکوهای نفتی دریایی
  پمپ های کف کش انتقال آب فلزات معلق در آب تاسیسات و مخازن نفت و گاز
  پوشش خارجی لوله های انتقال اسکلت فلزی ابنیه مخازن آب

   

  آماده سازی سطح و نحوه اجرا:

  ماده را با ۲۰ درصد حجمي آب بخوبي مخلوط كنيد.

  به صورت دو لایه ٥٠ تا ٧٠ ميکرونی روی سطح اجرا کرده به ان زمان خشک شدن ميدهيم (۲۰ تا ۴۰ دقیقه).

  پيشنهاد ميشود لايه اول  جهت نفوذ به داخل لايه هاي زنگ رقيقتر باشد  و سپس لايه دوم  اجرا شود.

  زمان خشك شدن نهايي لايه هاي زيرين حداكثر ۱ ساعت ميباشد.

   

  برای دریافت اطلاعات کامل این محصول روی عبارت زیر کلیک کنید: